کاربر گرامی، برای استفاده کامل از امکانات سایت نیاز است شما، عضو سایت شوید !
    جهت یادآوری : در صورتی که پس از 72 ساعت پاسخی در انجمن دریافت نکردید اقدام به ارسال پست نمایید || قوانین انجمن ||
    * * * * * 1

ذخیره سازی اطلاعات فارسی در دیتابیس

دیتابیس فارسی

#1   سید محمد دانش ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲ بعد از ظهر

سید محمد دانش

کاربر نو پا

• کاربر طلائی
      • : 2,255
    • 79

سلام

دو تا سوال دارم

آیا ممکنه در آینده چون دیتابیس فارسی نیست  به مشکل منابع و حجیم شدن دیتابیس دچار بشم؟

و اینکه آقای بصیر توی بعضی تاپیک ها گفتن که صلاح نیست دیتابیس فارسی بشه دلیلش فقط تداخل در عملکرد برنامه‌هاست و یا اینکه اصلا فارسی سازی ضرورتی نداره؟  :unknown:

راستش الان مردد هستم که دیتابیس رو فارسی کنم یا نه چون نام کاربری در کامت چت رو فارسی نشون نمیده و اینکه واقعا میخوام بدونم چطور باید دیتابیس phpfox رو فارسی کرد چون طبق حرف اساتید فن (جناب آقای بصیر) که نقل قولش رو گذاشتم از راه های معمولی امکانش نیست.

عزیزان، نحوه ذخیره سازی را خود Phpfox انجام میده، یعنی اینکه کاراکترهای غیر لاتین را کد می کنه و در دیتابیس ذخیره می کنه، حالا حتی شما می توانید این ذخیره سازی در دیتابیس را هم تغییر دهید و هر مدلی که دوست دارید ذخیره کنید، و یا کارهای دیگر انجام دهید فقط کافیه به Php تسلط داشته باشید وگرنه با این حرکات بچگانه که فایل فلان رو باز کن و فلان رو بزار کاری از پیش نمیره.

خواهش میکنم اولا قانعم کنید که لازمه فارسی کنم یا نه

و ثانیا اگر لازم باشه چطور باید انجام بدم

ممنونم

#2   FOX BOT ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲ بعد از ظهر

FOX BOT

فاکس ربات

• تیم نظارت
      • : 5
    • 9,506

درخواست شما ثبت شد و در حال بررسی می باشد.

زمان پاسخگوئی به درخواست شما 24 الی 48 ساعت می باشد.

این یک پاسخ خودکار است و به این جواب ندهید.

لطفاً ابتدا به راهنمائی های اولیه مراجعه کنید و اگر مشکل شما حل نشد منتظر جواب یکی از مدیران باشید، در غیر اینصورت روی "علامت زدن به عنوان حل شده" کلیک کنید.

با تشکر:
    کلوپ پشتیبانی پی اچ پی فاکس

Proudly we are Phpfoxclub.

#3   amir Bassir ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۳ بعد از ظهر

amir Bassir

مدیر کل سایت

• مدیر کل سایت
      • : 1
    • 9,508
    • موقعیت:با افتخار "تبریز" شهر اولین ها

سلام!

فقط می خواهم بدون کوچکترین حرف اضافی، مدارکی ارائه کنم که خودتون تشخیص بدین که آیا خوبه یا نه؟

برید حال و روز سایت های پشتیبانی که همیشه میگفتند دیتابیس باید فارسی بشه رو ببینید. برید حال و روز سایت های شبکه های اجتماعی که دیتابیس فارسی هستند رو ببینید. همشون در ورژن 3 مانده اند و هیچ سایتی با دیتابیس فارسی نخواهید یافت که الان به ورژن 4 بروز رسانی شده باشد. (قانع شدید؟)

همین حالا تلفن ها و درخواست زیادی ارسال میشه که آرزو دارند که من دیتابیس آنها را به انگلیسی تغییر بدم و حتی خیلی ها حاضرند فعالیت های 5 ساله سایتشون رو هم نادیده بگیرند و از اول شروع کنند.

و اما بصورت علمی:

سوال: هر ستون از یک جدول، یک حجم از پیش تعیین شده را داراست که با تعداد کاراکتر مشخص میشود. حال شما چه استفاده کنید و چه استفاده نکنید، اون حجم از ستون پر خواهد شد و استفاده شد خواهد زد. حال از شما سوالی که دارم اینه... حالا چه فارسی پر بشه و چه بصورت کد شده، آیا حجم یکسان نخواهد بود؟

اگر جواب سوال بالا رو دادید، به جواب سوال خود خواهید رسید.

سعی کن که خودت باشی، نه مثل کسی

دکتر علی شریعتی: اگر نمی توانی خدمتی کنی، برو تا خیانتی نکنی.

اولین افزونه طراحی قالب ثبت نام

#4   سید محمد دانش ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۹ بعد از ظهر

سید محمد دانش

کاربر نو پا

• کاربر طلائی
      • : 2,255
    • 79

خیلی خوشحالم کردید امیرآقا

راستش توی بروزرسانی به نسخه پایدار 4.7.4 بود که فهمیدم چه بلایی سر دیتابیس آوردم و خیلی از باگ هایی که فکر می کردم بخاطر فایل های برنامه‌هاست با برگردوندن دیتابیس اصلی و اورجینال رفع شد و از اون موقع تصمیم گرفتم به دیتابیس دست نزنم تا اگر بروزرسانی جدیدی اومد با آرامش کامل بروزرسانی کنم.

با این همه مشکل من با کامت چت هست که وقتی یوزرنیم های فارسی رو فراخوانی میکنه به این صورت نشون میده Ø³Ø±Ø¨Ø§Ø² سید علی ولی پیام ها و دیتاهای خودش کاملا فارسی هستند. هر کاری کردم درست نشد برای همین دوباره وسوسه شدم دیتابیس رو فارسی کنم ولی با چیزایی که گفتید قانعم کردید دست نگه دارم.

ولی خب موندم با کامت چت چکنم  :aacc: 

#5   amir Bassir ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۲ قبل از ظهر

amir Bassir

مدیر کل سایت

• مدیر کل سایت
      • : 1
    • 9,508
    • موقعیت:با افتخار "تبریز" شهر اولین ها

سلام!

خواهش می کنم. ولی شما فقط یک سایت با دیتابیس فارسی بهم نشون بدین تا منو بتونید قانع کنید. ولی شما هر چقدر خواستید من سایت جامعه مجازی با پشتیبانی کلوپ نشون بدم که ذاتا چند مورد رو خودتون در جریان هستید.

در مورد کامت چت، تا جایی که میدونم باید از تنظیمات اقدام کنید، در غیر اینصورت اطلاعات زیادی ندارم. اطلاعات بیشتر:

phpFox | Documentation | CometChat

phpFox - Documentation | CometChat

سعی کن که خودت باشی، نه مثل کسی

دکتر علی شریعتی: اگر نمی توانی خدمتی کنی، برو تا خیانتی نکنی.

اولین افزونه طراحی قالب ثبت نام

تغییر Layout ایندکس انجمن
    انتخاب فونت دلخواه
    انتخاب رنگ عناصر
    123456789101112131415
    انتخاب عکس به عنوان پس زمینه
    انتخاب پترن به عنوان پس زمینه
    انتخاب رنگ پس زمینه ایندکس
    انتخاب رنگ منو ها
    Click To Disable Effects